Muž zavolal na tísňovou linku městské policie v pátek dopoledne se slovy, že chce skoncovat se životem. Hlídka ihned vyrazila na místo, kde muže našla v Tusarově ulici v Praze 7. 

Muž zoufalý čin odůvodnil tím, že trpí depresemi, protože je dlouho sám. Deprese pětašedesátiletý muž už dále nezvládal, proto chtěl vyskočit z okna. Muž byl převezen na psychiatrii. Doma měl dva psy, které si vzal do péče trojský útulek. 

Muž v bezvědomí

Při sobotní kontrole Olšanských hřbitovů, upozornila žena strážníky na bezvládného muže ležícího u jednoho z hrobů. Hlídka muže zkontrolovala a zjistila, že je v bezvědomí, ale stále dýchá. Hrobové místo bylo plné krve. Řezné rány na zápěstí a předloktí strážník ošetřil a zraněného přivedl k vědomí. Když se muž probral, řekl, že se pořezal žiletkou. Muž byl převezen do nemocnice. 

O pár hodin později zachraňovala hlídka muže před Krematoriem Motol. Muž byl nahý, dezorientovaný a nevěděl, jak se jmenuje. „Hlídka ho zabalila do izotermické fólie a předala záchranářům. O události vyrozuměla také státní policii,“ uvedla mluvčí městské policie Irena Seifertová. 

Pokud máte psychické potíže či jakékoliv trápení, obraťte se na odborníky například na Lince důvěry 800 155 555 nebo v Centru krizové intervence 284 016 666. Služby jsou poskytovány nonstop.

Fotogalerie
3 fotografie