Pražští kriminalisté dopadli po půlročním shromažďování poznatků koncem listopadu dva vařiče pervitinu (31 a 34). Nejprve zjistili, že si muži na fiktivní firmu nebo jméno pronajímali vždycky na více než čtrnáct dní byty po celé Praze, ve kterých poté společně drogu vařili. „Po jejich odchodu si pronajímatelé stěžovali především na silný zápach a také na nepovolené úpravy interiéru jako přetěsňování oken nebo oblepování dveří izolační páskou. V prodejně chemikálií pravidelně nakupovali všechno potřebné vybavení a chemikálie, které jsou k výrobě drogy potřeba,“ popsal jejich jednání policejní mluvčí Richard Hrdina.

Naposledy si „zavařili“ v ulici Dr. Jánského v Černošicích. „Tam minimálně v deseti případech pokračovali ve výrobě a jen při posledním varu takto vyrobili více než dvě stě gramů pervitinu. Ten poté distribuovali dál nebo s ním platili za různé sexuální služby,“ uvedl Hrdina. To, že jejich zboží mělo velký dosah, prokázaly otisky prstů obou mužů, které se našly na sáčcích drog u narkomanů až na severu Čech!

Kriminalistům se je podařilo dopadnout koncem listopadu po souhlasu státní zástupkyně v Seifertově ulici na pražském Žižkově. „Oba podezřelé muže zadrželi. Při následné domovní prohlídce zajistili kromě několika zbraní a finanční hotovosti také přes dvě stě gramů pervitinu, který vyráběli ve sklepních prostorách ve stanu určenému k pěstování marihuany. Na stejném místě se totiž před dvěma lety nacházela pěstírna konopí,“ dodal Hrdina.

Oba mají bohatou trestní minulost, za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy jim hrozí až deset let za mřížemi.

Video
Video se připravuje ...

Policisté dopadli dva vařiče pervitinu. Policie České republiky

Fotogalerie
12 fotografií