Cestujícím, kteří se v neděli večer ocitli na stanici Rajská zahrada linky B pražského metra, se naskytlo nechtěné divadlo. Sotva metro zastavilo ve stanici, naběhli k vagonům sprejeři v tmavém oblečení, s rouškami a kapucemi, rozmístili se po celé délce metra a takřka současně začali sprejovat po vagonech – nejprve nastříkali velký zelený flek a v něm pak začali vytvářet černé linky tvořící jednotlivá písmena. 

Guerillová akce vandalů ale nezůstala bez povšimnutí – v tu dobu se totiž na nástupišti nacházela řada cestujících. Na videu, které zveřejnily Seznam Zprávy, je vidět, jak se jim někteří snaží v řádění zabránit, nejprve slovně, pak dojde i na fyzické střety! Na místo vyrazili policisté, sprejeři ale hned po činu z místa utekli, po podezřelých teď pátrají muži zákona. „Policisté šetřením zajistili kamerové záznamy a v současné chvíli probíhá jejich vyhodnocení,“ popsala policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Za poškození cizí věci hrozí gaunerům až rok za mřížemi. „Prosíme svědky, kteří událost natočili, či pořídili fotografie podezřelých, jak při incidentu nebo při příchodu či odchodu z vestibulu metra, aby se neprodleně ozvali na linku 158,“ dodala Siřišťová.