Velkou dávku empatie i pozornosti prokázala hlídka strážníků v úterý na pěší zóně Anděla. Jedna z kolemjdoucích je upozornila na počínání mladíka, který se pohyboval v kolejišti a kopal do stojící tramvaje. Vykřikoval, že se chce zabít.

„Jeho agresivita se neustále stupňovala, proto ho strážníci uchopili za paže a odvedli do bezpečí mimo kolejiště. Devatenáctiletý mladík stále opakoval, že se chce zabít, protože ho nepustili do bazénu,“ uvádí mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Hlídce se podařilo mládence uklidnit a ten se jim svěřil, že je autista. Předal jim také telefonní číslo své matky, aby se jej ujala.

„Po chvíli se jeho sebevražedné sklony vrátily a opět začal vykřikovat, že se chce zabít. Když přijížděla tramvaj, pokusil se pod ní vběhnout,“ pokračuje Seifertová. To městští policisté nedopustili a bleskuhbitě v tom muži zabránili. „Na místo přivolaní záchranáři následně mladíka odvezli na psychiatrickou kliniku. Strážníci pak o celé situaci informovali mladíkovu matku,“ uzavírá Seifertová.

Video
délka: 00:29.50

Takto vypadá cesta po nových eskalátorech v metru Anděl. (2018) Jiří Marek

Fotogalerie
5 fotografií