Policisté chtěli v noci ze soboty na neděli zastavit a zkontrolovat řidiče osobního auta, který kolem jejich hlídky projel v Praze 8 Čimicích. „Řidič ale na výzvy nereagoval a začal ujíždět ulicemi Střížkova a Proseka. Několik křižovatek projel na červenou a jeden úsek dvouproudové silnice projel v protisměru. Když se chtěl vrátit zpátky do správného směru, nezvládl řízení a asi v 80 km/h narazil do stromu,“ popsal událost policejní mluvčí Jan Daněk.

Policisté ihned po srážce běželi zkontrolovat posádku auta. „Řidič a muž ze zadního sedadla byli relativně v pořádku, ale spolujezdkyně byla zaklíněná pod palubní deskou. Zraněnou ženu opatrně vytáhli z vozidla a poskytli jí první pomoc do příjezdu záchranářů,“ řekl Daněk.

Známá firma

Osmatřicetiletého řidiče policisté zadrželi a při zjišťování totožnosti se nestačili divit, co za kriminální živel právě dopadli. „Řidič měl zákaz řízení všech motorových vozidel a bohatou trestní minulost násilného a majetkové charakteru,“ sdělil mluvčí a dodal, že se navíc řidič odmítl podrobit testu na drogy. Policisté zkontrolovali i vůz, kde ke všemu našli i několik věcí, které byly patrně kradené.

„Jednalo se například o přední světlomety ze Škody Octavie, autorádia a nářadí. Jestli byly věci skutečně odcizené a policisté narazili na vozidlo, které právě jelo z loupeživé výpravy, budou nyní zjišťovat kriminalisté. Nicméně již v tuto chvíli je jasné, že je řidič podezřelý z trestných činů ublížení na zdraví z nedbalosti a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázaní, za což mu hrozí až dva roky vězení,“ uzavřel policejní mluvčí.

Video
Video se připravuje ...

Řidič ujížděl pražskými ulicemi, pak napálil do stromu Policie ČR

Fotogalerie
9 fotografií