První případ se odehrál v půlce loňského května v obchodě s dětským oblečením v Praze 2. „Do provozovny přišel neznámý muž a zdálo se, že je to běžný zákazník, to se však v okamžiku změnilo. Prodavačku (26) nečekaně oslovil oplzlým dotazem se sexuálním podtextem, a když nereagovala, i přes její odpor ji začal osahávat na intimních partiích,“ popsal mužovo otřesné chování policejní mluvčí Jan Rybanský.

Žena ihned začala křičet a bránit se, muže to zřejmě vylekalo a z obchodu odešel. Jenže se během chvilky vrátil a začal ji osahávat znovu! Po chvíli opět odešel a k úlevě ženy už se nevrátil. „Poškozená si věc nenechala pro sebe a vše oznámila na linku 158,“ uvedl mluvčí.

O několik měsíců později, v půli listopadu, se podobný případ stal v pražských Jinonicích. „Neznámý muž si tam v časných ranních hodinách vyhlédl dvacetiletou dívku jdoucí od autobusové zastávky U Waltrovky. Několik stovek metrů ji sledoval, až si jeho přítomnosti všimla a přidala do kroku. Ze strachu začala volat příteli. Obviněný ji došel, úderem srazil na zem a v napadání pokračoval,“ uvedl Rybanský.

Muž se snažil rozbít mobilní telefon, který žena stále držela v ruce, nakonec se jí ho podařilo uchránit. Muž ji pak brutálně chytl za vlasy a snažil se ji odtáhnout pryč! „Dívka začala volat o pomoc, což zaslechl pozorný občan. Násilník se zalekl, ale ještě před útěkem stačil napadené vzít tašku s osobními věcmi,“ upřesnil mluvčí.

Víc obětí?

Kriminalisté záhy zjistili, že se v obou případech jedná o stejného pachatele. Ztotožnili ho a během několika dní zadrželi na ubytovně v Praze. „U zadrženého byly zajištěny dvě dámské kabelky, u kterých se do současné doby nepodařilo zjistit, zda nepocházejí z trestné činnosti. Také byla zajištěna modrá pánská kabela, kterou podezřelý často nosil,“ popsal Rybanský.

Kriminalisté si s ohledem na minulost obviněného myslí, že takových případů může mít v Praze na svědomí víc, hledají proto další ženy, které muž mohl obtěžovat či napadnout. „Pokud poznáváte svou kabelku či se vám obdobný skutek stal, obraťte se, prosím, na linku 158 nebo policejní služebnu v místě bydliště,“ žádají policisté. Za znásilnění a loupež muži hrozí až deset let vězení.

Video
délka: 01:05.12

Úchyl v Praze osahával ženu, druhou napadl. Policisté u něj našli několik kabelek. Policie České republiky

Fotogalerie
9 fotografií