Vražda se stala 3. března 2020 v Praze 18. Tomáš N. podle obžaloby zaútočil na svou jedenatřicetiletou přítelkyni po předchozí hádce a opakovaně ji bodal do hlavy, hrudníku, zad i končetin. Žena vykrvácela. „Po dobu útoku a následně nejméně po dobu několika minut po útoku byla při vědomí,“ uvedla státní zástupkyně Radka Miclíková. Dodala, že muž přítelkyni způsobil mučivé útrapy, protože si uvědomovala neodvratnost své smrti.

Útěk na Slovensko

Muž poté podle obžaloby použil ženinu platební kartu k výběru 28 000 korun a sebral její notebook, dva mobilní telefony, šperky a auto, kterým odjel nejprve do Ostravy a poté do penzionu ve Spišské Staré Vsi, kde ho 14. března zadržela zásahová jednotka.

Pětatřicetiletý muž v pondělí v hlavním líčení nejprve nechtěl vypovídat, protože mu vadili přítomní lidé. Soudu nakonec přečetl předem připravené obsáhlé prohlášení. V něm líčil, že se s přítelkyní kdysi seznámil přes bojové sporty a v roce 2009 spolu začali chodit, a to v Hradci Králové, kde studovala farmacii. „K mé velké nelibosti si po dokončení vysoké školy vybrala pracoviště v Praze a přestěhovali jsme se tam,“ uvedl. V posledních letech se podle něj do vztahu „vkradly neshody“.

Únava, naštvanost... alkohol

„Myslím, že jsme se měli stále velmi rádi, ale naše povahy už neumožňovaly kompromisy,“ prohlásil. V noci na 3. března se prý posilňoval alkoholem poté, co se pohádali. „Nespal jsem a trápil jsem se myšlenkou na rozchod se ženou, kterou stále miluju, ale už nedokážu tolerovat způsob jejího života,“ řekl. Ráno podle něj hádka pokračovala, a když si balil věci, přítelkyně „se mu nějak připletla do cesty“. „Byl jsem unavený, zmatený, naštvaný a opilý,“ popsal chvíle před útokem, na který si podle vlastních slov nevzpomíná.

Uvedl také, že po činu překotně a bez přemýšlení zabalil elektroniku a potřeby na camping a rybaření a odjel na místo, kde s přítelkyní dříve strávili hezkou dovolenou. Doplnil, že vždy zastával postoj „žij a nechej žít“. Zavražděná žena pracovala v lékárně a také pro armádu, vedla vědecký výzkum.
Fotogalerie
34 fotografií