Zákazy je vůbec netankovaly! Sedm mladých lidí si 7. ledna kolem jedenácté večer udělalo mejdan ve vnitrobloku v ulici U Pergamenky. Jenže hluk v době zákazu vycházení zburcoval místní obyvatele, a tak na rámusící a popíjející partičku zavolali strážníky. Hlídka byla chvíli nato na místě, mládež se před ní pokusila zmizet, ale marně. „Mládež ve věku 16 až 18 let společně popíjela pivo a vodku, láhev tvrdého alkoholu šla z ruky do ruky. O nákup pití se společně postarali dva dospělí – mladík a slečna,“ popsala policejní mluvčí Irena Seifertová.

Všem přítomným dali strážníci dýchnout, hodnoty se pohybovaly mezi 0,78 a 2 promile! „Rušení nočního klidu bylo vyřešeno na místě domluvou, porušení vládních nařízení, stejně jako podávání alkoholu mladistvým, bylo oznámeno správním orgánům,“ dodala mluvčí. Mladistvé si pak vyzvedli rodiče, jejich chování bude řešit i odbor sociálně právní ochrany dětí.

Nelegální mejdan se konal i v jednom z domů v Melantrichově ulici v centru Prahy. V noci na neděli ho rozprášili těžkooděnci, podívejte se na video a fotografie ze zásahu:

Video
délka: 01:30.16

Těžkooděnci rozprášili tajnou párty v centru Prahy Policie ČR

Fotogalerie
42 fotografií