Nebýt včasného postřehu dvou policistů v centru Prahy, mohla jízda opilého řidiče skončit havárií nebo bouračkou. „Při cestě z práce si kolem osmé hodiny večer na ulici 5. května povšimli vozidla, které na silnici kličkovalo a jelo se zcela zhasnutými světly,“ uvádí mluvčí Policie ČR Richard Hrdina.

Policisté tak i ve svém volnu zkontaktovali své kolegy s tím, že po silnici jede podezřele jedoucí vůz. „Jako první byli na místě policisté z Oddělení hlídkové služby pro Prahu IV, kteří museli vozidlo ihned po zastavení zabrzdit ruční brzdou, protože se rozjelo směrem ke služebnímu vozu a hrozilo, že jej nabourá,“ líčí Hrdina. Muž se následně do policistů okamžitě pustil, začal je vulgárně urážet a vůbec působil arogantním dojmem.

Kopl do policistky!

„Řidič začal své chování stupňovat. Mlátil pěstmi do svého auta a v jednu chvíli dokonce agresivně vystoupil proti jednomu z policistů,“ líčí mluvčí. „Hlídka za použití donucovacích prostředků muže svedla na zem a omezila ho na osobní svobodě, ale ani tím však jeho napadání neskončilo.  Ve chvíli, když se mu policistka snažila nasadit roušku, tak jí kopnul do břicha a při následné eskortě na služebnu se nohama zapíral o schody a hlavou mlátil do všeho kolem sebe.“

Napadení policistů muži nestačilo, nadýchal téměř tři promile alkoholu v krvi. Po vystřízlivění se měl co divit. „Nyní je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě odsouzení hrozí kromě ztráty řidičského průkazu až jeden rok za mřížemi,“ uzavírá Hrdina.
Video
délka: 01:17.52
Video se připravuje ...

Dva policisté po službě si všimli podivně jedoucího vozidla, na což upozornili své kolegy. Řídil jej opilý řidič. Policie České republiky

Fotogalerie
4 fotografie