Nezodpovědného řidiče si nejprve všiml strážník v Koželužské ulici, když přes Elsnicovo náměstí vjel do slepé Chocholouškovy ulice, kde najel na chodník. „Zde ho jeden člen hlídky začal pronásledovat pěšky, jeho výzev k zastavení si ale muž nevšímal a přes trávník vjel zpátky do Koželužské ulice,“ řekla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Ostatní kolegy pak první strážník pomocí vysílačky dál směřoval, kudy muž ujížděl. Řidič projel již druhou křižovatku na červenou a v tu chvíli ho dojela hlídka městské policie. „Následovala jízda Voctářovou ulicí až do ulice Sokolovská, kde motocyklista nerespektoval zákaz vjezdu a najel na travnatý tramvajový pás, kde následně havaroval,“ popisuje další průběh honičky mluvčí. Jenže ani pád z motorky unikajícího nezastavil a utíkal směrem do Molákovy ulice, kde se strážníkovi, který běžel za ním, schoval.

Schovka mezi auty

Po krátké chvíli řidiče nalezla třetí autohlídka, když si při projíždění ulicí U Sluncové povšimla muže schovávajícího se mezi zaparkovanými auty. Poté, co u něj zastavila se podle Seifertové opět dal na útěk. Tentokrát však neunikl a strážníci jej chytili u železničního koridoru směrem na Žižkov.

Video
délka: 00:29.32

Pražští strážníci v sobotu 12.12. 2020 honili v Praze 8 řidiče na motorce. Nakonec jej zadrželi na Žižkově. Městská policie hl. m. Prahy

„Strážníci ho za pomoci donucovacích prostředků zadrželi. Při lustraci vyšlo najevo, že 39letý řidič má vysloven zákaz řízení do roku 2022. Odmítl se také podrobit orientačnímu testu na drogy. Případem se nyní zabývají policisté,“ dodala mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Fotogalerie
2 fotografie