Obří kontroly prováděli celníci minulý týden během dvoudenní akce zaměřené na roušky. Odhalili padělané zboží v hodnotě 35 milionů korun a zabavili celkem 75 tisíc kusů padělaného zboží. Největší zářez se povedl pražským celníkům v tržnici Sapa. „Tam se jim podařilo odhalit prodejní místo, které na první pohled působilo jako prodejna bytového textilu. Podrobná prohlídka však odhalila, že prodejna je od podlahy po strop zaplněna padělanými rouškami,“ popsala mluvčí pražských celníků Ivana Kurková.

Mezi logy, která se na rouškách objevila, nechyběly luxusní značky jako Gucci, Adidas, Nike, Louis Vuitton, Chanel, Dior, Apple, Fortnite a mnoho dalších. To ale nebylo vše - tamtéž celníci našli také továrnu na padělky!

Továrna na roušky

„Ve skladu přímo pod střechou celníci objevili prostor s černými rouškami v papírových krabicích, dvě žehličky a plno nažehlovacích nášivek nejrůznějších značek. Právě toto místo trhovci využívali k výrobě roušek na přání zákazníků,“ dodala mluvčí s tím, že za oba kontrolní dny, 2. a 3. prosince pražští celníci zadrželi celkem 65 tisíc kusů zboží - roušky a nažehlovací nášivky - jehož hodnota by dosáhla takřka 18 milionů. 

Video
Video se připravuje ...

Celníci během akce Rouška našli padělky luxusních roušek za 18 milionů. Celní správa

Fotogalerie
19 fotografií