Policistka šla v pondělí domů z denní směny krátce před desátou hodinou večerní. V metru zahlédla mladíka, který čmáral fixou na dveře od metra. Neváhala a hned ho při činu natočila. 

To nejspíš nečekal

„Když se ho zeptala, co dělá, odpověděl jí, že se jedná o jeho podpis. Následně mladíkovi sdělila, že je policistka, a vyzvala ho, aby setrval na místě do příjezdu hlídky policie,“ uvádí policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Video
délka: 00:40.37

Mladík (19) tagoval na dveře metra, přitom neměl ani tušení, že ho přitom natáčí policistka v civilu. Ta šla z práce domů. Policie Čr

Na to ale mladík kašlal a začal odcházet pryč! Policistka hned zavolala na linku 158 a oznámila celou situaci svým kolegům, přičemž mladíka stále pronásledovala.

„Mladík se zastavil až na autobusové zastávce Háje, kam v tu chvíli přijeli i policisté ze čtyřkové ,oháesky',“ popisuje Siřišťová. Ti si ho od policistky převzali a odvezli na policii. 

Mladík toho má na svědomí víc - v minulosti byl trestaný za násilnou trestnou činnost, teď je podezřelý ze spáchání trestného činu poškození cizí věci. Za to si může posedět v base až jeden rok. 

Fotogalerie
6 fotografií