Vrhl se na bezdomovce, podle obžaloby mu z nezjištěných důvodů zasadil svým zavíracím nožem 19 ran do hlavy, krku a zad. Nebohý muž podle znalců vykrvácel, umíral několik minut. Jeho zkrvavené tělo našli kolem druhé ráno v říčce Botič, hasiči tělo museli vytáhnout pomocí plošiny.

Podezřelého pak zadrželi nedaleko, ve Vršovické ulici. Následně ho obvinili a pak i obžalovali, teď makléř Ondřej K. stanul před soudem. Tam v pátek přiznal, že muže zabil, nebyl ale schopen uvést důvod. Toho dne ráno si podle svých slov vzal antidepresiva, pak se ve škole setkal s bývalou přítelkyní, z čehož byl prý „ve stresu“. Po škole se vydal do práce, kde se mu nevydařilo obchodní jednání. Odpoledne se sešel s kamarádkou, se kterou šel do baru, mezitím si vzal „vitamíny na povzbuzení“, protože byl unavený. Kolem půlnoci ženě navrhl, jestli u něj nechce přespat, ta ale prý odmítla.

Ondřej K. se proto vrátil do baru, pak se šel projít. U ulice Petrohradská sešel k potoku Botič, kde potkal svou oběť. Muž ho prý oslovil a zeptal se, co chce. „Říkal jsem si, co po mně může ten chlap chtít, tak jsem ho bodnul nožem. Nevím, kolikrát jsem ho zasáhl,“ popsal pachatel soudu. S bodáním přestal až poté, co muž klesl na zem, vypověděl. Muže pak nechal ležet na místě a odešel domů, kde jeho matka zavolala policisty.

Ondřej K. uvedl, že u sebe nůž nosí, protože je paranoidní. Vysvětlil, že s nožem je klidnější, když potká „divně vypadající lidi“. V minulosti podle své výpovědi trpěl depresemi a úzkostmi a byl naštvaný na celý svět, antidepresiva mu však pomohla.

Fotogalerie
12 fotografií