Strážníci v úterý dopoledne přijali hlášení o agresivním muži, který měl napadat nožem lidi u stanice metra Háje. „Ohrožuje nožem další lidi, kteří ho upozornili, že by měl mít roušku,“ znělo oznámení z úst svědkyně. Muž prý mířil nožem i na ni.  

Šel se ven rozvičit

„Od oznamovatelky a poškozeného, kterému měl útočník vyhrožovat, hlídka zjistila, že po upozornění na chybějící roušku začal 63letý muž do druhého strkat a verbálně mu vyhrožovat s tím, že se na něho jde ,ven rozcvičit',“ uvádí mluvčí pražských strážníků Jiřina Ernestová.

Před poštou muž prý vytáhl nůž a mával s ním před druhým mužem a přitom mu vyhrožoval, že „ho zapíchne jako prase“. Kolemjdoucí se ale napadeného muže zastali a tak agresora vyplašili, ten pak odešel. 

Dlouho ale na útěku nebyl, strážníci po příjezdu prohledali okolí a našli ho podle popisu oznamovatelky u pokladen nedalekého supermarketu. „V jeho batohu strážníci nalezli nůž s pevnou čepelí o délce deseti centimetrů. Po omezení na osobní svobodě byl pro podezření ze spáchání trestného činu předán státní policii,“ dodává Ernestová.

Video
délka: 01:11.60

Muž na poště neměl roušku. Na upozornění reagoval nožem v ruce Městská policie Praha