Seděl v autobuse, který už dojel na konečnou, vystoupit se mu ale vůbec nechtělo! 33letý muž přijel ve čtvrtek po osmé ráno linkou 190 na konečnou do ulice Československého exilu. Zatímco ostatní cestující bus spořádaně opustili, on jen netečně seděl a bezduše hleděl před sebe. Pracovníci Dopravního podniku se ho marně snažili přesvědčit, aby z autobusu vystoupil. „Po 20 minutách marných pokusů se rozhodli obrátit na městské strážníky,“ uvedla jejich mluvčí Irena Seifertová. 

Hlídka zanedlouho dorazila na místo. Když to nešlo po dobrém, jeden ze strážníků chytil rebela za paži a vyvedl ho ven. To, co přišlo pak, ale rozhodně nečekal. „Po opuštění vozidla do té doby klidný muž sevřenou pěstí zaútočil na jednoho ze strážníků,“ popsala mluvčí. Strážníci na nic nečekali a nenadále agresivního týpka hned zneškodnili - nejdřív pomocí hmatů, chvatů a pepřového spreje, pak mu nasadili pouta.

Nebohý strážník utržil pěkných pár šrámů v obličeji, k úhoně přišla i jeho uniforma. „Muž byl po použití pepřového spreje ošetřen přivolanou záchrannou službou. Po příjezdu hlídky PČR byl případ předán do její kompetence,“ dodala mluvčí.