Policisté hledají Františka Vojáčka zatím marně. Už půl roku je na něj vydán příkaz k zatčení a souhlas k zadržení, nikdo ale neví, kde se skrývá. Jisté je, že to byl právě on, kdo v různých kancelářích po Praze sebral celkem osm notebooků v celkové hodnotě více než sto tisíc! 

Všechno dělá pokaždé stejně. „Muž si vytipuje firmu, do které přijde a začne se pohybovat po chodbách a kancelářích. Tam se chová velmi suverénně až drze, a když ho někdo vyruší, tak předstírá, že někoho hledá,“ popsal zlodějův modus operandi policejní mluvčí Jan Daněk.

Když objeví prázdnou kancelář, bleskově z ní čmajzne notebook nebo třeba peněženku s platebními kartami, a i s lupem mizí pryč. Vojáček je podezřelý z trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, v base může strávit až pět let. 

Muž přitom není žádný svatoušek – trestaný byl už několikrát. Policisté varují, že by mohl být nebezpečný. „Proto ať se ho nikdo nesnaží zadržet,“ dodal Daněk. Pokud víte, kde se nachází, kontaktujte linku 158.

Video
délka: 00:48.68

Muž v kancelářích po Praze ukradl už osm notebooků. Policie České republiky

Fotogalerie
7 fotografií