„Hledaný muž na ženu zaútočil nožem, poté co po něm chtěla zaplatit útratu,“ uvedl policejní mluvčí Jan Daněk k útoku dotyčného na Smíchově. Jedenačtyřicetiletá žena po útoku skončila ve velmi vážném stavu. „Zraněnou jsme uvedli do umělého spánku, napojili na umělou plicní ventilaci a transportovali na ARO do motolské nemocnice,“ popsala Jana Poštová, tisková mluvčí pražských záchranářů.

Přepadení květinářství a seniora

Nebyl to přitom jeho první případ. Policisté po muži pátrali už od 17. prosince, kdy na Proseku přepadl a okradl osmdesátiletého seniora, z tašky mu vytáhl peněženku s hotovostí. K dalšímu útoku se uchýlil ve čtvrtek 19. prosince. Kolem jednadvacáté hodiny večerní přepadl prodavačku v květinářství na Praze 8. „Pod pohrůžkou násilí a nože, který vytáhl na prodavačku, odnesl finanční hotovost uloženou v pokladně a z místa utekl pryč,“ dodali policisté.

Naštěstí se policistům podařilo dotyčného vypátrat předtím, než způsobil další nesnáze. Konkrétně se tomu stalo 25. prosince v Bohdalecké ulici dopoledne, kde měl s nožem v ruce přepadnout benzínku. „Při přepadení nebyl nikdo zraněn a muž si z místa odnesl finanční hotovost. Po muži podle popisu pátraly hlídky a konkrétně policisté z oddělení hlídkové služby čtvrtého policejního obvodu muže našli na autobusové zastávce, kde ho zadrželi,” vysvětluje Daněk.

Video
délka: 01:59.90

Recidivista, který měl na svědomí minimálně tři ozbrojené přepadení, skončil v policejních okovech. Aktu.cz

Video
délka: 00:51.47

Pražští policisté dopadli po přepadení beznínové čerpací stanice nebezpečného recidivistu, který měl jen za prosinec na svědomí tři loupežná přepadení. Aktu.cz

Gauner skončil na policejním oddělení, kde se bude zpovídat ze spáchání minimálně tří loupeží. Policejní mluvčí zároveň ocenil práci novinářů, kteří o případu informovali. „Díky tomu policisté získali několik poznatků k možnému místu pobytu hledaného,” uzavřel.

Fotogalerie
16 fotografií