Auta si policisté všimli v Čuprově ulici v pražských Vysočanech. Jelo podezřele rychle, a tak se ho pak v Českomoravské rozhodli zastavit. Zapnuli majáky s nápisem stop, to ale řidiče nabudilo, aby začal zběsile ujíždět. Policisté mu byli v patách a o nebezpečném vozidle informovali i ostatní hlídky. Dlouhého trvání ale drama nemělo. „Celé pronásledování ukončila dopravní nehoda. Řidič nezvládl řízení a v Poděbradské ulici naboural do dvou projíždějících vozidel,“ uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Jedno z nich patřilo městské policii.

Dvacetiletý řidič zůstal v octavii a před muži zákona se zamkl. Těm se ho přesto takřka okamžitě podařilo zpacifikovat a z auta ho vypoklonkovali ven. Byl pořádně pod vlivem a navíc v celostátním pátrání, nadýchal přes jedno promile. 

Zločince i další dva muže, pravděpodobně strážníky, museli ošetřit záchranáři. „U zastávky Kabešova zasahovali záchranářské posádky, lékař i inspektor, celkem ošetřili tři muže, které převezli do vinohradské nemocnicie,“ uvedla mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová. Viník nehody utrpěl pohmoždění páteře. „43letého muže převáželi s pohmožděným hrudníkem a úrazem nohy, 46letého se zraněním páteře,“ dodala mluvčí.

Video
délka: 00:55.26

Ujíždějící řidič v Poděbradské v noci na 15. listopadu naboural dvě auta. Policie České republiky

Řidiče v celostátním pátrání si po vyšetření znovu vzali na paškál policisté. „Sdělili mu podezření z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a těžké ublížení na zdraví, za což mu v případě odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi,“ dodala Siřišťová.

Fotogalerie
6 fotografií