V domě v Olbrachtově ulici v Praze 4, kde Jiří s rodinou žil, se v pondělí časně ráno začali hemžit policisté. V jednom z tamních sklepů, který byl zvenčí zamčený, nalezli tělo Jiřího V., jehož jeho družka pohřešovala. Podle informací Blesk.cz byl ubodán! Začala mravenčí práce - kriminalisté zajistili stopy a začali pátrat po pachateli. A brzy byli úspěšní.

Na základě zajištěných a vyhodnocených stop policisté během několika málo hodin od skutku vypátrali a následně zadrželi čtyřiadvacetiletého podezřelého. Ten se posléze kriminalistům k spáchání zločinu doznal,“ uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský v úterý ráno. Muže policisté obvinili z vraždy, o den později ho pak Obvodní soud pro Prahu 4 poslal do vazby.

Obviněný L. T. byl vzat do vazby. Usnesení není v právní moci, neboť obviněný si proti usnesení podal stížnost přímo do protokolu,“ řekl Blesk.cz mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 4 Michal Dvořák. Podle soudu by mohl chtít uprchnout, skrývat se nebo trestnou činnost opakovat.

Proč mladík zasadil nebohému muži dvě sečné rány do hlavy a ještě jej bodl do ramene, je otázkou. Jisté je, že nešlo o náhodu - oba muži se podle informací Blesk.cz znali. Podle televize Prima se měli sejít kvůli prodeji masky strašidelného čerta Krampuse.

Nezasloužil si, aby ho zabil muž, kterého znal a se kterým měl společné zájmy,“ napsala na facebook družka zavražděného. Podle obyvatel byl Jiří hodný člověk, který vždy všem rád pomohl. Zůstala po něm zdrcená žena a jejich teprve 11letý syn. Vrahovi hrozí až osmnáctileté vězení.

Fotogalerie
12 fotografií