O vilu měli dva čtyřiadvacetiletí muži opravdu veliký až vražedný zájem. Dům se totiž nachází v luxusní rezidenční čtvrti Praha 6 Bubeneč. Sousedí s novorenesanční Villou Pellé, ve které se nachází galerie. V okolí je hned několik velvyslanectví, za pět minut se odsud člověk dostane na metro Hradčanská nebo na Letnou

Podle informací televize Nova ze 13. července vilu vlastnila Marie, ta se ale rozhodla krátce před zmizením celou nemovitost převést na firmu jejího přítele Přemysla. K převodu ale nakonec nedošlo, starší pár zmizel, a katastrální úřad zřejmě kvůli tomu 9. srpna v katastru nemovitostí vilu zaplomboval. Dokud se úředníci nerozhodnou jinak, žádné změny ve vlastnictví vily neproběhnou. A právě o to se pokoušeli oba mladíci. „Tyto dvě osoby se podle nás podvodným způsobem snažily získat nemovitost, která byla v majetku pohřešované třiasedmdesátileté ženy,“ vysvětlil šéf mordparty Josef Mareš. 

Vražda!

Dvojici mladíků tak kriminalisté minulý týden zadrželi. „Z výsledků domovní prohlídky v místě bydliště pohřešovaných a z vytěžení blízkých osob vznikla důvodná obava, že se stali obětí násilného trestného činu,“ popsal začátky vyšetřování Josef Mareš. Zároveň potvrdil, že v souvislosti s případem došlo v minulém týdnu k zadržení dvou čtyřiadvacetiletých mužů. Jeden z nich je obviněný z vraždy, druhý ze spolupachatelství v trestném činu podvodu.

Právě jeden ze zadržených byl podle kriminalistů posledním člověkem, který Přemysla a Marii prokazatelně viděl dne 6. června na odpočívadle u dálnice D1 poblíž provozovny rychlého občerstvení. Od té doby už partnerský pár nikdo neviděl.

„Šetření dál probíhá, zatím se nám nepodařilo nalézt těla poškozených. S ohledem na další opatření v současné době nelze k případu podat další informace,“ dodal Josef Mareš. Muž podezřelý z vraždy je ve vazbě, jeho komplice vyšetřují na svobodě.

Video
délka: 03:19

Šéf pražské mordparty Josef Mareš hovoří k případu. David Malík

Fotogalerie
7 fotografií