37letá žena se spolu se svým synem Davidem přestěhovala na Břevnov teprve nedávno – v bytě žili podle sousedů přibližně dva měsíce. Z fotek, které sdílela na sociálních sítích, na první pohled čiší láska: „Můj milovaný syn David,“ napsala například k jednomu snímku, který zveřejnila v polovině července. Chlapec i matka se na něm usmívají od ucha k uchu a důvěrně tisknou hlavy k sobě.

Podle sousedky žila matka, jež pracuje na nedaleké poště, v nově pronajatém bytě s Davídkem sama, společnost jim dělal ještě černobílý pes Rony. „Neviděla jsem, že by tam s paní bydlel muž. Byla sympatická, milá a krásná. Kluk byl chytrý a možná až příliš zvídavý, přišlo mi, že ve mně vidí babičku,“ popsala Blesk.cz starší sousedka Zuzana K., jež rodinu navštěvovala. Navenek se podle ní zdálo, že matka se synem spolu mají krásný vztah. V neděli se prý veselí vrátili z chalupy, kde si užívali prázdniny. Ve světle událostí z pondělí 26. srpna z podobných slov i zdánlivě láskyplných fotografií, kterých má matka plný profil, spíš mrazí…

„Zavolejte policii!“

Toho večera, krátce před šestou hodinou, přiběhla do domu v Praze 6 matka ženy, Davidova babička, u níž podle sousedky žena i se synkem ještě donedávna bydlela. Nejspíš neměla klíče, a tak ji dovnitř pustil soused. „Potkala jsem ji u schránek, působila uspěchaně. Věděla, že se něco stalo,“ domnívá se Zuzana. Žena kvapem vyběhla do prvního patra, kde se naplnily její nejhorší předtuchy. „Zavolejte policii!“ začala podle sousedky babička křičet na celou chodbu. Její zoufalé volání nakonec vyslyšel nejspíš někdo ze sousedů, které hluk zburcoval.

Když kriminalisté o pár minut později skutečně dorazili, naskytl se jim hororový pohled. Davídka tam našli v kaluži krve. „Policisté, kteří přijeli na místo, začali poskytovat první pomoc dítěti, které mělo smrtelné zranění. Tato první pomoc bohužel nebyla úspěšná,“ popsal hrůzostrašný čin v pondělí večer policejní mluvčí Jan Daněk. Podle informací Blesk.cz měl chlapeček bodné zranění v hrudníku.

Matku zanedlouho vyvedli z domovních dveří – malátnou, se zkřiveným obličejem a s rukama spoutanýma za zády, hnědé tílko i legíny s gepardím vzorem měla úplně zbrocené krví. „Policisté na místě zadrželi i sedmatřicetiletou ženu, matku tohoto dítěte, která se ještě pokusila o sebevraždu. Tato žena skončila jako zadržená v nemocnici,“ uvedl mluvčí. Podle mluvčího pražských záchranářů Ondřeje Fraňka si matka sama způsobila život ohrožující zranění. Případ si na místě převzala pražská mordparta v čele s proslulým vyšetřovatelem Josefem Marešem. Davídkovo tělo z bytu hrůzy odvezli kolem desáté večer. „Bude nařízena soudní pitva,“ dodal ještě večer Daněk. 

Video
délka: 00:24.31

Policisté uzavřeli Šlikovu ulici v Praze 6. Došlo zde k pobodání dvou osob, jednou z nich je dítě. David Malík

Němý svědek

Pro němého svědka rodinné tragédie, pejska Ronyho, přijela odchytová služba, nakonec se ho ale podle sousedky ujal dědeček zavražděného Davídka, který na místo ještě večer taky dorazil.

Odporný čin sousedy šokoval. Nikdo z těch, s nimiž Blesk.cz den po tragédii na místě hovořil, si nedovede vysvětlit, co k němu mohlo vést. „Vypadali sympaticky, vůbec jsem nečekal, že by se něco takového mohlo stát,“ uvedl soused. „Byl to pro mě šok,“ dodala sousedka Zuzana, podle níž je nepravděpodobné, že by matka například brala drogy, které mohly její mysl zatemnit, v bytě měla vždy naklizeno a chovala se jako vzorná máma. Žena podle Daňka zůstává v nemocnici a není schopna vypovídat, právní kvalifikace činu proto zatím nebyla stanovena. Před domem od úterního rána hoří první svíčky, kolem poledne se objevil i vzpomínkový věnec…

 

Fotogalerie
22 fotografií