Kokain, kam se jen člověk podívá! Něco podobného zřejmě běželo hlavou kriminalistům, kteří prováděli domovní prohlídku u 35letého a 40letého muže. Ty zadrželi v první polovině prosince kvůli rozsáhlým obchodům s bílým práškem. Drogu prodávali minimálně od konce loňského roku. „Jen za poslední dva měsíce před zadržením prodala dvojice mužů drogu minimálně dvěma stům zájemců, valné většině z nich opakovaně. Proto mají kriminalisté zadokumentovány stovky případů prodeje a nákupu kokainu,“ informoval policejní mluvčí Tomáš Hulan s tím, že kokain muži prodávali hlavně v centru města u restaurací či tanečních klubů a na předávce se domlouvali pomocí mobilních telefonů. 

Při domovních prohlídkách našli kriminalisté sáčky s desítkami gramů kokainu. „Byť jsou oba zadržení nezaměstnaní, tak kriminalisté našli a zajistili i značnou finanční hotovost ve výši přibližně devět set tisíc korun. Původ těchto peněz nebyl ani jeden z nich schopen relevantně vysvětlit,“ popsal Hulan. Nápaditost se ovšem dvěma dealerům upřít nedá - balíčky s drogou totiž poschovávali, kde se dalo - v botách i ve víčku nádrže osobního auta, kterým drogu vozili.

Muži jsou ve vazbě stíhaní pro trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a s psychotropními látkami a s jedy, hrozí jim až deset let vězení. 

Video
délka: 01:20

Policisté dopadli dva dealery, kteří v Praze prodávali ve velkém kokain. Policie České republiky

Fotogalerie
9 fotografií