Nechtěný nápadník dívku sledoval z nedalekého klubu do parku Portheimka v Praze 5. Tam k ní znenadání zezadu přistoupil, pevně jí objal ruce, aby se nemohla hýbat, a začal ji osahávat na prsou a mezi nohama. Podle dívky přitom hovořil s ruským či ukrajinským přízvukem.

Napadená žena se však nedala a začala se bránit. Po chvilce její úsilí přineslo ovoce – ze sevření se vymanila. „Když muž nedosáhl svého stran sexu, poškozenou alespoň okradl o její kabelku, kterou jí strhl z ramene. Při tom ženu připravil jak o osobní věci, tak i platební karty,“ popsal policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Policisté po muži, kterého zachytily bezpečnostní kamery, nyní pátrají. Hledají i jeho kamaráda, který do klubu dorazil s ním. Z něj ovšem odcházel agresor sám. Pokud některého z mužů poznáváte, kontaktujte linku 158. „Na základě shora popsaného prošetřují kriminalisté tuto událost pro podezření z trestných činů znásilnění, krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku,“ dodal Hulan.

Video
délka: 00:16.98

Muž na náměstí Portheimka nejprve obtěžoval ženu, pak jí ukradl kabelku. Policie České republiky

Fotogalerie
3 fotografie