Nejprve policisté obdrželi hlášení o krádeži kola 10. října. Dojít k ní mělo po sedmnácté hodině v ulici U Uranie. „Tam si první z hledaných všiml jízdního kola opřeného o sloup veřejného osvětlení, ke kterému majitel kolo přivázal ocelovým lankem,“ sdílí v tiskové zprávě mluvčí Policie ČR Tomáš Hulan.

Video
Video se připravuje ...

Policisté pátrají po zlodějích dvou kol v hodnotě několika desítek tisíc. Obě kola byla zcizena v Praze 7. Policie České republiky

I když by jeden řekl, že takové zabezpečení před krádeží postačí, ve výsledku by se bohužel mýlil. „Nenechavec nejprve prošel kolem kola jako by nic. Pak se ale k němu vrátil, ve vteřině přeštípl lanko a s kolem v hodnotě dvacet tisíc korun zmizel neznámo kam,“ uvádí mluvčí. Lhostejné mu bylo i to, že svůj čin koná před právě procházející maminkou s kočárkem.

Téměř identický případ

K další krádeži kola, tentokrát ještě dražšího, došlo o tři dny později v ulici Tusarova. Pachatel této loupeže byl o tolik drzejší, že si dokonce dovolil nechat se vpustit do domu jedním z nájemníků, který mířil do práce. „V tomto případě si „drzoun" přisvojil speciální kolo v hodnotě čtyřicet tisíc korun, se kterým opět, stejně jako v prvním případě, zmizel neznámo kam.“

V obou případech se jedná o trestný čin krádeže, za který pachatelům hrozí i dva roky strávené ve vězení. „Pokud tedy některého z hledaných poznáváte, znáte jejich totožnost, případně místo jejich pobytu či pohybu, předejte nám prosím tyto informace prostřednictvím linky tísňového volání 158,“ žádá policejní mluvčí veřejnost.