Vše podle deníku Právo změnily lékařské znalecké posudky, podle kterých byla intenzita útoku značná a život ohrožující. Oba jsou nadále ve vazbě. Zbylé agresory soud již vyhostil ze země s podmínkou.

Incident se stal 21. dubna u obchodního centra Quadrio. Číšník skupinu sedmi mužů upozornil, že na zahrádce restaurace nemohou popíjet vlastní alkohol. Útočníci ho povalili na zem, začali ho bít pěstmi a kopali do něj. Když zůstal bezvládně ležet na zemi, z místa utekli. V nemocnici se napadený muž probral až po několika dnech. Prodělal dvě operace.

Nizozemce zadrželi policisté několik dnů po útoku na pražském letišti, pět obvinili a zbylé dva propustili s tím, že se konflikt snažili spíše uklidnit. Třem obviněným uložil Obvodní soud pro Prahu 1 trestním příkazem osmiměsíční podmínky, na pět let je také vyhostil ze země.

Zbylé dva, které policie považuje za hlavní aktéry napadení, poslal soud do vazby. Armin N. (28) a jeho bratr Arash čelí nyní obvinění z pokusu o vraždu, za což jim hrozí až 18 let vězení. Soud by s nimi měl podle Algemeen Dagblad být v září.

Pozdní lítost

Číšník Miroslav útok přežil jen tak tak. „Měl jsem otřes mozku s krvácením do mozku, třikrát zlomenou lícní kost. Mám stále problémy se zrakem – vidím mlhavě na pravé oko,“ vypočítal dříve před médii Miroslav, jaká zranění mu mlátičky způsobily. „Jedna rána navíc a už jsem tu nemusel být,“ dodává.

Jeden z Nizozemců, konkrétně Arnim N., se již Miroslavovi za své jednání stihl z vazby omluvit dopisem, ve kterém nabízel i finanční kompenzaci. „Když jsem se dozvěděl, že má dítě, zlomilo mi to srdce. Má lidi, kteří jsou na něm závislí, je to příšerné,“ dodal fitness trenér z nizozemského Haagu a dodal, že jeho jedinou prioritou je nyní podpořit oběť, dokud se plně nezotaví. „Také mám v úmyslu finančně podpořit rodinu oběti,“ uzavřel.

Video
Video se připravuje ...

Sedm cizinců napadlo ve Vladislavově ulici u Quadria personál tamní restaurace. Jeden z číšníků odnesl napadení hospitalizací na jednotce intenzivní péče. Policie ČR

Fotogalerie
51 fotografií