O drama na Jižní spojce se v pátek postaral řidič kradeného audi, který ujížděl policistům. Moc chytrý tah to ale nebyl – silnice byla totiž kompletně ucpaná. V kolonách naboural hned několik vozů, pak z bílého auta vystoupil a chtěl utéct. Jenže policisté z pohotovostní motorizované jednotky byli připravení a hned se mu vydali v patách. Jeden z nich po něm nakonec skočil a oba skončili ve strouze. Řidič se navíc lehce zranil, a tak ho museli ošetřit záchranáři.

„Stál jsem v koloně, on projížděl mezi námi a utrhl mi zrcátko,“ řekl jeden z řidičů poškozeného auta agentuře Aktu.cz.

Celý příběh má ale mnohem temnější pozadí. Zmíněné audi totiž bylo jedním z celkem pěti aut, která byla v noci ze čtvrtka na pátek ukradena v Rakousku. Pachatelé jim dali falešné registrační značky a následně čtyři audi a jeden volkswagen zamířily přes Česko do Polska. 

Video
délka: 08:35.13

Policisté na Jižní spojce zadrželi řidiče kradeného auta. Policie České republiky

Jedno vozidlo zadrželi pražští policisté na Jižní spojce a druhé zadrželi liberečtí policisté na Semilsku,“ uvedli policisté. „Oba řidiči jsou cizinci ve věku 30 let a 47 let. V tuto chvíli jsou oba zadrženi a v nejbližších dnech je čeká soud, který rozhodne o jejich vydání do Rakouska,“ sdělila mluvčí policejního prezidia Ivana Nguyenová.

V sobotu dopoledne se pak podařilo dopadnout i třetí z pěti aut. „Auto našli policisté odstavené ve Svijanech,“ uvedla Nguyenová. 

Video
délka: 01:05.88

Ivana Nguyenová, mluvčí policejního prezidia David Malík

Fotogalerie
13 fotografií