Drzost zloděje, který na Novém Městě okradl o šperky dvě ženy, nezná mezí! V prvním případě si v Apolinářské ulici vyhlédl nevinnou kolemjdoucí a jakoby nic se jí začal doptávat na cestu. Ta se s mužem v dobré víře dala do řeči.

Jenže neřád jen vyčkával, až bude čistý vzduch, a pak jí zničehonic strhl z krku brož a z místa se pakoval, až se mu za patami prášilo. A že měl „dobrý vkus“, dokazuje cena šperku - stál totiž několik tisíc korun. „Vyvstalá situace byla natolik překvapivá, že se poškozená nezmohla vůbec na nic, tedy ani se bránit a ani například volat o pomoc,“ sdělil policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Ani tenhle lup ale zloděje neuspokojil. Stejnou taktiku zvolil také na Ostrčilově náměstí, tentokrát měl ale naspěch - žádným rozhovorem se ženou se nerozpakoval. Přistoupil k ní, když stála na zastávce, a z krku jí škubnutím strhl zlatý řetízek. Pak uháněl do metra na Karlově náměstí. 

Škoda 20 tisíc

„V obou případech si muž přisvojil šperky v celkové hodnotě téměř dvacet tisíc korun. Proto policisté případ prošetřují pro podezření z trestného činu krádež, za což muži v případě jeho vypátrání a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ řekl Hulan.

Drzého zloděje naštěstí zachytily kamery. Policie proto žádá veřejnost o pomoc: pokud muže znáte nebo víte, kde se nachází, zavolejte na linku 158. Dále policisté žádají ženy, které mohly být okradeny podobným způsobem, aby se na linku taktéž přihlásily.

Video
délka: 00:09.84

Zloděj strhl ženám šperky přímo na ulici. Policie České republiky