Policisté z Bohnic prošetřovali případ krádeže historického kočárku pro panenky, který byl odcizen z nákupního centra na Lodžské ulici v Praze 8. „Kamery zachytily ženu, která z expozice v mezipatře odcizila zmiňovaný kočárek v hodnotě 10 tisíc korun. Kočárek byl proutěný, tmavě modré barvy a byl vyroben v USA někdy okolo roku 1930,“ popsal pro Blesk.cz policejní mluvčí Jan Daněk. Podle majitelky se jedná pravděpodobně o jediný exemplář v ČR.

Video
délka: 01:26.31

Policisté pátrají po dvojici která odcizila historický kočárek. Policie ČR

Jelikož částka přesáhla pět tisíc korun, jedná se o trestný čin. Nakonec se pak díky svědkům, kteří oba pachatele poznali na záběrech, podařilo dopadnout. „Ženě, která se ke krádeži přiznala, policisté sdělili podezření ze spáchání trestného činu krádež. Vzhledem k tomu, že žena byla v minulosti trestána za krádež a je v podmínce, tak jí nyní hrozí až tříletý pobyt ve vězení. Muž, který byl s ženou v nákupním centru, je nyní podezřelý z trestného činu podílnictví. Policisté totiž zjistili, že ukradený kočárek prodal do bazaru za 500 korun,“ uvedl dále Daněk.

Kočárek se však dohledat nepovedlo, protože si ho hned druhý den v bazaru někdo koupil. „Policisté po kočárku stále pátrají a v případě, že někdo ví kde je, ať se ozve na linku 158,“ dodal policejní mluvčí.

Fotogalerie
4 fotografie