Noc na 28. září se stala pro partu studentů pohromou. Zatímco spali, navštívil je neznámý zloděj, který jim odcizil vše cenné, co v bytě našel. Vzal především elektroniku jako notebooky, telefony a tablety. Samozřejmě nezapomněl ani na peněženky, platební karty a hodinky. „Studentům tak způsobil majetkovou škodu asi za 40 000 korun,“ uvedla policejní mluvčí Iveta Martínková.

Pachatel se dostal do bytu v Křižíkově ulici v druhém patře díky tomu, že dveře studentů byly pouze zabouchnuté, nikoliv zamčené. Stačilo trochu zkušeností a zručnosti a dveře se muži podařilo otevřít. Zatlačil na západku zámku a dostal se dovnitř.

Dva ze studentů se vzbudili, zloděje si ale nevšimli

Nezalekl se ani čtyř spících studentů a suverénně začal krást všechny cenné předměty. Dva ze studentů se dokonce vzbudili, ale v polospánku si mysleli, že v bytě chodí jeden z jejich spolubydlících. Proto situaci dál neřešili a opět usnuli.

Podezřelý muž, který vykradl byt studentům na Křižíkově ulici. Pokud ho znáte, volejte 158.
Podezřelý muž, který vykradl byt studentům na Křižíkově ulici. Pokud ho znáte, volejte 158.
Autor: Policie ČR

To, že mají vykradený byt, zjistili až ráno, když se probudili v poloprázdném a rozházeném bytě. Poté ihned zavolali policii, která zjistila, že podezřelého nejspíše zachytily kamery před domem. Podle nich přijel muž na kole a v domě se zdržel zhruba hodinu.

Pokud muže na fotografiích znáte, volejte 158

Kriminalistům se ani přes provedené úkony tohoto muže zatím nepodařilo ztotožnit ani vypátrat, a proto se nyní obrací na širokou veřejnost s prosbou o pomoc. Jakékoli informace k muži na fotografiích přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158,“ dodala Martínková.

Policisté muže podezírají z krádeže, neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a porušování domovní svobody. V případě dopadení a odsouzení mu za to hrozí až tři roky vězení.

Podívejte se na video, na kterém podezřelého zachytily kamery:

Video
délka: 02:40.32

Kamery zachytily podezřelého, který nejspíše vykradl byt studentům. Policie ČR