Pavel H. si nově vyslechl dvouapůlletý trest s podmíněným odkladem na stejně dlouhou dobu. Musí se též plzeňské fakultní nemocnici a přednostovi první interní kliniky veřejně omluvit. Podle soudu jej zesměšňoval a ironizoval, tvrdil o něm, že je „politicky zaháčkovaný, protože byl odměněn hejtmanem“.

Muž byl předloni na covidovém oddělení plzeňské fakultní nemocnice navštívit umírající matku. Požadoval pro ni podání léků isoprinosine a ivermectin. O nich byl přesvědčený, že by jí pomohly. Vše tajně natočil a video zveřejnil.

Zveřejněná nahrávka

„V nahrávce uváděl nepravdivé informace o tom, že ve FN Plzeň dochází k zabíjení pacientů, nejsou jim podávány léky na covid, nechávají je tam umřít a vakcíny jsou pokusy na lidech,“ uvedl státní zástupce Pavel Tolar.

Pavlu H. hrozilo za šíření poplašné zprávy až osm let ve vězení. Na oddělení tajně natáčel kromě nemocné matky, která už téměř nekomunikovala, i zdravotníky a ostatní pacienty. Tvrdil pak, že nemocnice nechává umírat zejména seniory s covidem a provádí tak „důchodovou reformu". Loni ale plzeňský okresní soud rozhodl, že se o trestný čin nejedná.

Pavel H.: Rozsudek byl na stole

„Bylo zjištěno, že následkem jednání obžalovaného nedošlo k tomu, že by pacienti ve fakultní nemocnici nechtěli být hospitalizováni či že by pacienti chtěli nemocnici opouštět,“ uvedla tehdy soudkyně Lenka Prýcová.

Krajský soud v Plzni ale verdikt zrušil a věc se tak vrátila zpět na okres.  Ani nový verdikt ale není pravomocný, obžalovaný se proti němu hned odvolal. Po odchodu z jednací síně naznačil, že rozsudek byl předem připravený. „Je to úplně jasné, celou dobu tam ten rozsudek seděl, celou dobu tam ten rozsudek byl na stole," řekl souzený muž.

VIDEO: Konec roku 2022 a covidová hrůza v Číně.

Video
délka: 01:38.60
Video se připravuje ...

Covidová hrůza v Číně: Nemocnice praskají ve švech Reuters