První exces předvedl řidič mnohatunového kolosu u Losiné na Plzeňsku. Těsně před obcí předjížděl osobní auto tak vehementně, že ani plná čára nebyla překážkou. Nakonec se do svého pruhu nacpal tak, že předjížděný vůz musel téměř zastavit.

Video
délka: 00:50.40

Riskantní jízda řidiče kamionu na Plzeňsku. PČR

Další kousek předvedl ten samý řidič kamionu jen o pár kilometrů dál. V táhlém stoupání u Vlčtejna se neohroženě odhodlal k předjíždění kolegy kamioňáka, který sám jel za jiným nákladním autem. Horizont a další plná čára se ale rychle blížily, a tak se náš expert snažil co nejrychleji nacpat zpět do svého pruhu.

Manévr provedl tak bezohledně, že předjížděný kamion musel za mohutného troubení úplně zastavit, stejně jako za ním jedoucí auta. To už o bezohledném kamioňákovi věděli z telefonátů rozčílených řidičů policisté.

Stopli jej v nedalekém Nepomuku. „Přestupkové jednání řidiče nákladního vozidla, který ohrozil ostatní účastníky silničního provozu, bylo následně zadokumentováno a předáno na příslušný správní orgán, který ve věci rozhodne,“ dodala policejní mluvčí Eva Červenková.

Fotogalerie
5 fotografií