Na policisty se obrátilo už několik poškozených, kteří neodolali lákavým nabídkám. Ty jim přišly buď mailem, nebo je firmy oslovily osobně. Do práce za údajně výhodnou cenu se většinou řemeslníci pustili okamžitě, takže zákazník neměl čas si nabídku pořádně promyslet.

„Tyto nabídky se mohly zájemcům zdát lákavé, avšak vzhledem ke kvalitě neprofesionálně provedené práce, byly ve skutečnosti předražené,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nečekané vícepráce

A aby toho nebylo málo, řemeslníci si často konečnou sumu navýší o další částku, která ani provedené práci neodpovídá. Počítají totiž s tím, že policie se těmito případy zabývat nebude, jsou mimo její kompetenci.

Musejí se soudit

„V těchto případech se často nejedná o podezření ze spáchání přestupku či trestného činu. Nespokojeným zákazníkům tak nezbývá nic jiného, než se obrátit na občanskoprávní soud a spravedlnost vymáhat touto cestou,“ vysvětlila Jiroušková.

Policisté tak alespoň všechny potenciální zákazníky těchto šmejdů varují, aby při uzavírání smluv byli obezřetní. „Doporučujeme si zjistit reference na danou firmu, pokud jsou nějaké dostupné, a samozřejmě se informovat o cenách nabízených prací i u konkurenčních společností,“ dodala Jiroušková s tím, že vše je dobré také probrat se svými blízkými a příbuznými.

VIDEO: Infiltrátorka callcentra o prodeji po telefonu.

Video
délka: 24:07

Infiltrátorka o prodeji po telefonu: Když dodržíte call script, prodáte cokoli komukoli. Blesk TV