„Rodiče si bohužel často neuvědomují závažnost jednání svých dětí v kyberprostoru, které s sebou nese mnoho nástrah a nebezpečí. Porozuměním souvislostem, pocitům a důvodům konkrétního jednání dětí v prostředí sociálních sítí může rodič včas zasáhnout a předcházet tak tragickým událostem, které jsou s kyberšikanou a dalším společensky škodlivým jednáním spojeny,“ řekl radní pro oblast bezpečnosti Martin Zrzavecký.

Projekt zahrnuje sociálně preventivní výstavu, divadelní představení a interaktivní seminář. Všechny části na sebe vzájemně navazují. „Divadelní představení ukáže, jak si typická současná rodina dokáže, či nedokáže poradit s kyberšikanou jednoho ze svých členů. Následný seminář pak pomůže návštěvníkům toto téma vstřebat a zpracovat. Prostor bude samozřejmě i na dotazy,“ upřesnila Andrea Gregorová z pořádajícího magistrátního odboru.

Město k projektu připravilo i krátká videa, která veřejnost seznamují s některými stěžejními tématy projektu. „Sdílíme je na facebookovém a instagramovém profilu města a  poukazujeme tak na nebezpečné jevy, se kterými se děti i dospělí mohou v kyberprostoru setkat,“ vysvětlil vedoucí magistrátního odboru bezpečnosti, prevence kriminality a krizového řízení Aleš Průša.

Výstava je od pátku volně přístupná v prostorách DEPO2015. Navazující divadelní představení společně se seminářem, které jsou určeny pro rodiče a děti od 15 let, budou probíhat každou neděli od 20. října do 10. listopadu vždy od 10–12 hod a od 15–17 hod. Kapacita je 30 míst, zájemci si je mohou zarezervovat na čísle 602 214 951 nebo mailem na gregorova@plzen.eu. Vstup je zdarma.

VIDEO: Bezpečnost dětí na internetu.

Video
délka: 00:44

Jak si chránit soukromí na internetu Maminka.cz, Supermámy.cz/Adam Balažovič