Prvním krokem pro zájemce je vytvoření účtu na webových stránkách virtuální karty, kde je třeba vyplnit základní osobní údaje, nahrát fotografii držitele předplatného a zaregistrovat buď mobil, nebo bankovní kartu.

„Jsme prvním dopravcem v republice, který nabízí možnost koupit si personifikovaný jízdní doklad bez návštěvy přepážky, a také jsme první dopravní podnik, u kterého je možné si v mobilní aplikaci zakoupit kompletní šíři předplatných kuponů,“ pochlubil se ředitel úseku Plzeňská karta Radomír Kozler.

Nosič se dá měnit

„Jestli cestující zvolí mobilní aplikaci v chytrém telefonu, která je dostupná zdarma pro platformy Android i iOS, nebo bezkontaktní bankovní kartu, je na jejich preferenci. Nosič předplatného lze bez problémů kdykoliv změnit,“ popsal vedoucí vývoje Plzeňské karty Zbyněk Proška.

Předplatné si zákazníci zakoupí online kartou či převodem z účtu na internetových stránkách či v mobilní aplikaci Virtuální Plzeňská karta. „Po dobu prvních přibližně 30 dnů se budeme pohybovat v režimu zkušebního provozu a od uživatelů rádi uvítáme zpětnou vazbu,“ dodal Proška s tím, že nejpozději od 15. července se počítá s plnohodnotnou funkčností systému.

Poprvé také zavádí dopravní podniky i dva návody k použití. Jeden klasický a druhý „cool“, který je přizpůsobený současnému slovníku uživatelů moderních technologií. Registraci lze provést ZDE

VIDEO: Takhle si cestující kupují jízdenky v pražské MHD.