Stavební práce ulici úplně uzavřou. „Objízdná trasa povede ve směru z Doubravky na Bílou Horu a Bolevec pro veškerou dopravu ulicemi Masarykova – Těšínská – Jateční a v opačném směru ulicemi Jateční – Rokycanská – Masarykova,“ uvedlo město Plzeň na svém webu.

Samotná rekonstrukce je rozdělena do tří etap. Ta první bude probíhat až do 31. října v úseku Husův park – Staniční ulice, a to včetně rekonstrukce mostu přes Úslavu. Ten bude opravený již na konci srpna.

Změny i pro MHD

Změny se dotknou i hromadné dopravy. Všechny spoje linky 28 budou obousměrně odkloněny do Těšínské a Staniční ulice, zastávky „Teplárna“ a „Jatky“ budou zrušeny. Linka 30 se odkloní do Jateční a Těšínské ulice, zruší se zastávky „Husův park“ a „Poliklinika Doubravka“. Linka 38 pojede ve špičce v půlhodinových intervalech.

Kompletní rekonstrukce se týká povrchů, zastávkových zálivů, stávajících chodníků na stezku pro chodce a cyklisty, přibudou nová parkovací stání. Most přes Úslavu se dočká zesílení nosné konstrukce, výměny vozovky, chodníků i celkové sanace železobetonové konstrukce. Celková délka stavebních úprav Mohylové ulice je 466 metrů, náklady se vyšplhají na 92 milionů korun.

VIDEO: Dokončování Jurkovičova Libušína na Pustevnách, který vyhořel v roce 2014.

Video
délka: 03:04.56
Video se připravuje ...

Dokončování Jurkovičova Libušína na Pustevnách, který vyhořel v roce 2014. Slávka Červená