Nehoda se stala na silnici ve směru od Rokycan na Šťáhlavy. „Řidič nákladního vozidla jedoucí ve směru od Rokycan odbočoval vlevo a v té době došlo ke střetu s motocyklistou, který jej předjížděl,“ popsala v létě policejní mluvčí Hana Kroftová. Kamioňák v té době již odbočoval do areálu spediční firmy.

Z proražené nádrže navíc začalo unikat palivo, které začalo okamžitě hořet. V plamenech skončila jak motorka, tak kamion. Řidiči (41) kamionu se podařilo včas dostat z kabiny, motorkář na místě zemřel. Ani jeden ze šoférů před jízdou nepil.

Podle Kroftové řidič kamiónu motorkáře přehlédl a zkřížil mu cestu. „Z dosavadního prověřování vyplynulo, že motocyklista začal předjíždět před odbočovacím manévrem nákladního vozidla. Jeho řidič ho mohl a měl vidět,“ uvedla nyní pro Novinky.cz Kroftová. Řidič kamionu je stíhán pro usmrcení z nedbalosti.

Škoda se vyšplhala na dva miliony u kamionu, 200 tisíc u motorky a poškození silnice bylo vyčísleno na půl milionu.

VIDEO: Na D1 na Novojičínsku před časem také hořel kamion a jedno osobní auto. Celkem se tu srazily dva polské kamiony a pět osobních aut.

Video
délka: 01:35

Na D1 na Novojičínsku hořel kamion a jedno osobní auto. Celkem se tu srazily dva polské kamiony a pět osobních aut. Hasiči Moravskoslezského kraje