Zeťák nyní už své bývalé tchyni radil jako finanční poradce a získal tak mimo jiné i přístup do jejího internetového bankovnictví. První, co udělal, byla změna doručovací adresy. Veškeré písemnosti z peněžního ústavu tak končily u něj.

Následně si vzal na ženu bez jejího vědomí úvěr na 200 tisíc korun. „Požadovaná částka mu byla následně peněžním ústavem zaslána na jeho bankovní účet. Do současné doby nebyl sjednaný úvěr v celé výši splacen. Poškozené tímto vznikl dluh vůči společnosti necelých 80 000 korun,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Vzal si i peníze ze spoření

Na povrch vypluly i další nepravosti. Tchyni například vypečený zeťák vypověděl smlouvu o spoření poté, co si na účet žena přihodila 150 tisíc korun. „Do ukončení smlouvy pro vyplacení pak obviněný uvedl nejen bankovní účet poškozené, ale i svůj. Peněžní ústav následně zaslal část peněžních prostředků poškozené a část obviněnému,“ uvedla Hokrová.  

Aby se muž dostal i ke zbytku peněz, namluvil tchyni, že jsou jeho. „Měl jí uvést smyšlenou legendu, že uvedená částka, která byla připsána na její bankovní účet, jí byla peněžním ústavem zaslána omylem, protože se mělo jednat o jeho odměnu,“ vysvětlila Hokrová s tím, že žena, která o aktivitách zetě neměla ani tušení, mu zbytek peněz poslala.

A vše pokračovalo, když chtěla žena doplatit překlenovací úvěr ve výši necelých 270 tisíc korun. „Obviněný ji měl navést k tomu, že doplatek musí peněžnímu ústavu zaslat on sám. Poškozená tedy zmiňovanou částku zaslala na jeho osobní bankovní účet v domění, že převodem bude sjednaný úvěr doplacen, což obviněný muž neučinil,“ zakončila Hokrová.

Celková škoda způsobená povedeným finančníkem se vyšplhala na půl milionu korun. Hrozí mu až pětileté vězení.

VIDEO: co si ohlídat před důchodem.