Všichni se dostali z budovy ven sami. „Až na jednoho muže, který vylezl na římsu a dolů jsme ho dostali po žebříku,“ řekl velící důstojník hasičů Zbyšek Zuber.

„Probudili mě hosté. Křičeli, že hoří. Ten můj běžel s hasičákem, už to bylo v plamenech. Já běžela probudit lidi na 3. patře, věděla jsem, že mají děti. Všichni jsme se dostali ven, uvnitř naštěstí nikdo nezůstal,“ řekla majitelka penzionu.

 

Záchranáři ošetřili jednoho člověka. „V budově bylo deset lidí. Šest dospělých zůstalo na místě, jeden z nich se nadýchal kouře. Čtyři děti se odvezly pryč,“ řekla mluvčí záchranky Veronika Albrechtová.

„Dohašování bylo ale složitější, plameny se dostaly pod podlahy a do mezistropu,“ dodal Zuber s tím, že tato komplikace tak prodloužila celý zásah.

Proč začalo hořet, teď zjišťuje policie. Ta ale z místa požáru odvezla jednoho z hostů, v jehož pokoji začalo hořet. Údajně ho policie má podezřívat z toho, že požár založil. „Škoda je předběžně odhadnutá na pět milionů korun,“ řekl mluvčí hasičů Petr Poncar.

VIDEO: O víkendu hořela v Letech u Prahy hala. Byl vyhlášen třetí stupeň poplachu. 

Video
délka: 02:06.34

V Letech u Prahy hoří hala: Byl vyhlášen třetí stupeň poplachu. Aktu.cz