Muž ze severního Plzeňska vrávoral na nástupišti a nebezpečně vstupoval i mezi projíždějící autobusy. Při tom rozhazoval rukama a pokřikoval na mladou maminku s dítětem. Ta dostala strach a zavolala na pomoc strážníky.

„Měla obavu, aby ji a její dítě muž nenapadl,“ řekla mluvčí městské policie Jana Pužmanová.

Co za podivným chováním muže stálo, vyšlo brzy najevo. Z jeho dechu byl cítit alkohol, a když se strážníky mluvil, pojali podezření, že muž by mohl být i pod vlivem drog. Ke zjištění identity převezli strážníci opilce na policejní služebnu.

„Tady se muž podrobil orientačnímu testu na přítomnost návykových látek,“ uvedla Pužmanová. Test ukázal, že muž je zfetovaný pervitinem. Z policejního oddělení zamířili strážníci s mužem na protialkoholní záchytnou stanici. Tady dostal dýchnout. Výsledek byl skoro jedno promile.

VIDEO: Policisté v pražských Holešovicích zadrželi zfetovaného řidiče autobusu MHD: Od dealera převzal drogy, chystal se odvézt cestující do zoo.

Video
délka: 01:25.66

Policisté v Holešovicích zadrželi zfetovaného řidiče autobusu MHD: Od dealera převzal drogy, chystal se odvézt cestující do zoo. Aktu.cz