Za celým incidentem má být nevěra partnerky jednoho z mužů, která si začala s druhým účastníkem incidentu. Když se to podváděný dozvěděl, chtěl si vše s chlápíkem, co mu chodí za ženou, vyříkat. Jenže se pohádali, uvnitř domu se porvali, a nakonec došlo venku na ulici i na zbraně.

„Mladší muž z legálně držené střelné zbraně  nejméně dvakrát vystřelil gumové projektily. Muž mířil proti tělu staršího muže a jednou střelou jej zasáhl,“ popsala policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Projektil trefil muže do břicha. „Zdravotníci jej převezli do domažlické nemocnice k ošetření,“ uvedla Ladmanová. Zraněný vyvázl s pořádnou modřinou a poraněnou kůží.

Syn střílel do vzduchu

Konflikt vyděsil i místní. „Slyšeli jsme řev, nadávky, pak se střílelo,“ popsali obyvatelé, které hluk vyhnal ven před domy. Do konfliktu se zapojil i syn (20) postřeleného. Popadl svoji zbraň a dvakrát vystřelil do vzduchu. „Následně bylo zjištěno, že se jedná o zbraň, na kterou se nevztahuje registrace,“ dodala Ladmanová.

Policisté převezli oba střelce na služebnu, obě zbraně zajistili. V současné době vyslýchají svědky a prověřují další okolnosti případu. „Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu výtržnictví,“ doplnila Ladmanová.

VIDEO: Bezdomovce ohrožoval zbraní  opilec.

Video
délka: 02:45.74

Bezdomovce Václava Šímu ohrožoval opilec s pistolí. Redakce Blesk.cz