Krávy postupně uhynuly ve dvou stájích zemědělské společnosti. Proč se zatím neví. „O zvířata bylo bezchybně pečováno a k úhynu došlo za jejich plného zdraví. Veterinární testy nezjistily nic neobvyklého. Krevní testy uhynulých zvířat byly zcela v pořádku,“ uvedl mluvčí Agrofertu, jemuž puclická společnost patří, Karel Hanzelka. Nic závadného se nenašlo ani v krmivu či ve vodě.

Šetření na místě provádí i veterinární správa, světlo do celé věci ale její dosavadní závěry nevnesly. „Soukromý veterinární lékař, který na místě provádí veterinární péči, na základě klinického vyšetření konstatoval, že v chovu nákaza není. Dosavadní vyšetření skutečně žádnou nákazu v chovu neprokázala,“ uvedl šéf krajské veterinární správy Václav Poláček.

Na případu intenzivně pracují i policisté. „Zahájili jsme ve věci úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů týrání zvířat a poškození cizí věci,“ uvedla policejní mluvčí Dana Ladmanová. Nikdo ale zatím nebyl z ničeho obviněn. „Vše je velmi záhadné,“ dodal Hanzelka.

VIDEO: Mistrovství v dojení krav.

Video
délka: 00:38.20

Pořádně stisknout a naplnit kbelík. Pasohlávky v sobotu viděli mistrovství v dojení krávy. Hynek Zdeněk