Podle soudu hrozí, že by mohl obviněný muž uprchnout. Vyhověl proto návrhu státního zástupce a poslal obviněného agresora do vazby.

Napadení dívky se odehrálo v noci ze soboty na neděli v plzeňské městské části Lobzy. Agresor zaútočil na svoji oběť mezi paneláky, povalil ji a pokusil se ji znásilnit.

Křik napadené uslyšel strážník Michael (26), který bydlí nedaleko. „S přítelkyní jsme se dívali na televizi. Z venku jsme uslyšeli křik. Podívali jsme se z okna a viděli jsme, jak nějaký muž leží na ženě. Ta se bránila a volala o pomoc,“ popsal Michael.

Na nic nečekal a vyběhl z domu dívce na pomoc. Agresor se dal na útěk, ale trénovanému strážníkovi daleko neutekl. Po pár metrech ho dostihl. „Skočil jsem po něm a on spadl na zem. Stál jsem nad ním a hlídal ho až do příjezdu policie,“ řekl Michael s tím, že jeho přítelkyně mezi tím zalarmovala policii.

„Byl to reflex. Počítal jsem i s tím, že ten muž může mít nůž nebo zbraň a může ji obrátit proti mně. Ale hlavní pro mě v tu chvíli bylo, abych té dívce pomohl,“ dodal Michael.

Fotogalerie
3 fotografie