Práce na druhé etapě obnovy parku začaly loni v srpnu. U Kolonády vznikla síť cest a stezky, které propojují přilehlou výpadovku na Horažďovice, Puškinovu ulici, s cyklostezkou číslo 38.

Obnovy se dočkalo i okolí rybníka. Rozšířilo se stávající přístaviště, vyrostl nový altán, plovoucí fontána i dětské hřiště. Zeleň prošla revitalizací již před dvěma lety, tehdy vykáceli staré a nemocné dřeviny a vysázeli nové stromy a keře.

„Ještě to není poslední etapa. Následovat by měly další úpravy, například vznik lanového centra,“ řekl Jiří Tománek z kanceláře starosty s tím, že realizovat se práce budou opět v závislosti na dostupných dotacích.

Mercandinovy sady, nazývané také Městské nebo velký park, založil v letech 1841 až 1845 krajský klatovský hejtman hrabě Franz Xaver Mercandin. Jsou pojaty jako anglický park s empírovou kolonádou a centrální francouzskou zahradou. V centrální části jsou umístěné sochy znázorňující čtyři roční období a Jitřenku. Na jejím podstavci je pamětní nápis věnovaný zakladateli parku.

Fotogalerie
14 fotografií