Incident se odehrál nedaleko nákupního centra na Malém Předměstí. Řidič vozu Ford Focus chtěl vyjet z kruhového objezdu, proto sešlápl pedál, aby přibrzdil. Jenže chybička se vloudila a muž zmatený změtí tří pedálů, které v autě měl, si zvolil ten špatný a přidal plyn.

Místo toho, aby zpomalil, začal zrychlovat. Přejel do protisměru a ze silnice doslova vylétl. „Narazil do dopravní značky a následně do betonového květináče,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.  

A aby toho nebylo málo, sražená značka letěla kus vzduchem a dopadla na kapotu zaparkovaného vozu Škoda Octavia. Tu celou poničila.

Na místo vyrazily všechny složky IZS. „Zasahovali tam naši profesionální i dobrovolní hasiči. Řidiče i holčičku si převzali do péče záchranáři,“ řekla mluvčí hasičů Pavla Jakoubková. Nemělo by se ale jednat o závažná poranění, holčička skončila v domažlické nemocnici na pozorování.

Policisté dali řidiči ještě na místě dýchnout, alkohol před jízdou nepil. Škoda na vozidle Ford byla vyčíslena na 40 tisíc, škodovka má poškození za 25 tisíc a zničená značka bude stát pět tisíc korun. Případem se nadále zabývají dopravní policisté.

Fotogalerie
6 fotografií