Na nejdelším plzeňském mostě začali stavebníci vytrhávat koleje ve směru z centra na sídliště Lochotín. Tramvaje tak nyní jezdí pouze po jedné koleji, provoz řídí semafory. „Jsou provázané s těmi v sadech Pětatřicátníků, předejdeme tak hromadění tramvají v místě, kde vjíždějí na jednu kolej,“ uvedla mluvčí plzeňských dopravních podniků Kateřina Fránová s tím, že zatím vše probíhá bez problémů.

Koncem příštího týdne v místě bývalého kolejiště vznikne provizorní asfaltka a stavbaři uzavřou polovinu mostu ve směru z centra. „Provoz na mostě bude po celou dobu rekonstrukce zachovaný ve dvou, byť zúžených, jízdních pruzích pro každý směr,“ dodala Marie Fialová z tiskového oddělení plzeňského magistrátu.

Video
délka: 01:00.87
Video se připravuje ...

Oprava mostu gen. Pattona v Plzni začala! Romana Vébrová

Rekonstrukce směru od centra na Lochotín má být hotová do konce letošního roku. Příští rok přijde na řadu směr opačný, tedy z Lochotína do centra. „Ve směru z Lochotína bude upravená šířka mostu tak, aby umožňovala vedení silničního provozu ve směru do centra ve třech jízdních pruzích,“ upřesnila Fialová. Součástí oprav bude i vybudování přeložek inženýrských sítí, nového veřejného osvětlení, trakčního vedení, nových chodníků a cyklostezky.

Celý most má být kompletně opravený do května 2019, posledních pět měsíců je přitom vyhrazených na dokončovací práce. Celkem se cena opravy vyšplhá na částku asi 165 milionů korun, o tuto částku se podělí město Plzeň a Ředitelství silnic a dálnic.

Most Generála Pattona byl otevřen v roce 1972. V současné době představuje prakticky jediné přímé spojení nejlidnatějších plzeňských  sídlišt  Lochotína a Vinic s centrem města. Přes most vede i hlavní tah na Karlovy Vary a Most.

Fotogalerie
9 fotografií