První útok si připsal nebezpečný šílenec před Vánoci. Vyhlédl si seniorku a srazil ji na zem. „Chvíli se přetahovali o její kabelku, dokonce měl poškozenou tahat po zemi,“ popsala policejní mluvčí Soňa Štětínská. Seniorku muž při útoku zranil, naštěstí ne vážně.

Video
délka: 00:09.16
Video se připravuje ...

Brutální mladík (19) bil kladivem do hlavy prodavače v Ostravě, zranil i další dva lidi. PČR

Lupič také napadl jiného muže poté, co se oběti zeptal, kolik je hodin. Oslovený v dobré víře vytáhl mobil, mladík mu ho ihned vzal. Majitel se ohradil a v ten moment ho zasypal agresor údery, a to i poté, co byl napadený muž sražen na zem. I zde oběť utrpěla zranění.

Zákeřně zezadu

Nejbrutálnější útok se odehrál v obchodě s potravinami. Útočník požádal prodavače o zboží, a jakmile se otočil zády, zaútočil gauner kladivem na jeho hlavu! Druhý útok naštěstí vykryl. „Tehdy neznámý muž z prodejny utekl, aniž by cokoliv odcizil,“ popsala policistka Štětínská.

Prodavač skončil v nemocnici a chvíli dokonce bojoval o život. Zákeřného mladíka, který byl už jako mladistvý odsouzen za krádež a loupež, nakonec policisté dopadli, je ve vazbě a teď mu hrozí až 12 let za mřížemi.

Fotogalerie
3 fotografie