První útok si připsal nebezpečný šílenec před Vánoci. Vyhlédl si seniorku a srazil ji na zem. „Chvíli se přetahovali o její kabelku, dokonce měl poškozenou tahat po zemi,“ popsala policejní mluvčí Soňa Štětínská. Seniorku muž při útoku zranil, naštěstí ne vážně.

Video
Video se připravuje ...

Brutální mladík (19) bil kladivem do hlavy prodavače v Ostravě, zranil i další dva lidi. PČR

Lupič také napadl jiného muže poté, co se oběti zeptal, kolik je hodin. Oslovený v dobré víře vytáhl mobil, mladík mu ho ihned vzal. Majitel se ohradil a v ten moment ho zasypal agresor údery, a to i poté, co byl napadený muž sražen na zem. I zde oběť utrpěla zranění.

Zákeřně zezadu

Nejbrutálnější útok se odehrál v obchodě s potravinami. Útočník požádal prodavače o zboží, a jakmile se otočil zády, zaútočil gauner kladivem na jeho hlavu! Druhý útok naštěstí vykryl. „Tehdy neznámý muž z prodejny utekl, aniž by cokoliv odcizil,“ popsala policistka Štětínská.

Prodavač skončil v nemocnici a chvíli dokonce bojoval o život. Zákeřného mladíka, který byl už jako mladistvý odsouzen za krádež a loupež, nakonec policisté dopadli, je ve vazbě a teď mu hrozí až 12 let za mřížemi.

Fotogalerie
3 fotografie