Byla to právě sousedka Lenka Krejčí, které rodina hlídala psa. „Byla jsem nemocná, měla jsem zánět průdušek. Nikolka mi venčila desetiměsíční štěně jezevčíka Bertíčka. Bylo mi divné, že neotvírají, marně jsem se snažila dobouchat a dozvonit,“ řekla Blesku.

V sobotu před polednem jí to už nedalo, a přivolala pomoc. Když hasiči vyrazili dveře, našli tři mrtvé nájemníky: Nikolku, maminku Lucii (†46) a jejího druha Tomáše (†56). Po smrti byl taktéž sousedčin čtyřnohý mazlíček. Všechny udusil plyn.

„Lucie se mnou dělala v práci, byla to fajn holka. Ta rodina si žila tak sama pro sebe. Žádné potíže s nimi nebyly. Je to šílená katastrofa. Oni už se dvakrát tím oxidem přidusili, s tím průtokovým ohřívačem měli problémy už dříve,“ tvrdí sousedka Lenka Krejčí.

Hasiči zjišťovali množství smrtícího plynu, který v bytě unikal. Životu nebezpečná koncentrace přitom začíná na 100 jednotkách ppm, smrtící dávka je od 150 do 200 ppm. „V bytě jsme naměřili 288 ppm,“ potvrdil hasič Jakub Kozák

Zachraňte si život za tisícovku!

Otravy oxidem uhelnatým (CO) z lokálních topidel a ohřívačů vody jsou i v našem kraji poměrně časté a nezřídka končí úmrtím. „Proto neustále varujeme před tímto nebezpečím a nabádáme k pravidelným kontrolám a opravám těchto zařízení a k nákupům detektorů CO. Jejich cena na trhu se dnes pohybuje kolem jednoho tisíce,“ radí hasič Jakub Kozák.

Zjišťují, kdo za tragédii může

Vyšetřování trojnásobné smrti pokračuje. Opavští kriminalisté a hasiči detailně prověřují, jak se vše mohlo odehrát. „Bude se zjišťovat technický stav kotle - karmy, její pravidelné revize a další nutné okolnosti. U trojice zemřelých osob byly nařízeny zdravotní pitvy,“ sdělil policista René Černohorský.

Fotogalerie
10 fotografií