Ženu měl týrat a vyhrožovat jí zabitím tři roky. Navíc se vše odehrávalo před malými dětmi. „Bylo to kvůli malichernostem. Jedenkrát měsíčně mě strašně zbil. Myslela jsem, že když si ho vezmu, vše se změní,“ vypověděla expartnerka u soudu, kde hrozí Milanovi B. za týrání, ale i za výrobu a přechovávání drog a nelegální ozbrojování až 12 let vězení.

Právě z prodeje pervitinu, který oba užívali, dvojice žila. „Vždy když mě bil, kopal, šlehal kabelem nebo mi hrozil pistolí, skončilo to oplzlým sexem. Měla jsem strach od něj odejít. Živil mě, a já se ho bála a bojím,“ vysvětlovala družka. Soud chce vyslechnout další svědky, pře pokračuje v červnu.

Ke drogám ho prý přivedla žena

Žaloba Milana B. viní též z výroby šesti kilo pervitinu, což je obrovské množství. Drogu měl uvařit v celkem 57 případech. „Kategoricky odmítám, že bych vyrobil šest kilo pervitinu,“ tvrdí souzený muž. Podle něj na to nejsou svědci, a policie tolik drog u něj nenašla.

„Má bývalá lže, křivě mě obviňuje. Je dlouhodobou uživatelkou pervitinu. Nějaká droga se tu vařila, ale výrobu dělala Veronika. S drogami jsem začal až s ní,“ sdělil u soudu Milan B.

Pomsta za zrušenou svatbu

Expartnerka jej prý udala proto, že zrušil na poslední chvíli společnou plánovanou svatbu se šedesáti hosty. „Urazil jsem ji tím, že jsem zrušil tu svatbu den před obřadem, od té doby na mě svaluje celou vinu,“ je přesvědčený obžalovaný.

„Když ho sebrali, napsal, že mám říct na policii, že jsem si to celé vymyslela. Že spolu můžeme žít dál, že mi dá sto tisíc a zaplatí luxusní dovolenou. Prý to je poslední možnost, jak se správně rozhodnout, jinak, že bude zle,“ vypověděla exdružka.

„Nebil jsem ji, neubližoval. Nepopírám, že jsem na ni žárlil, psal jsem jí sms hrubšího charakteru, ale ruku jsem na ni vztáhnul jen dvakrát,“ hájil se muž ohrožený vysokou trestní sazbou. Podle něj může za trestní stíhání a soud právě jeho zhrzená bývalka. Soud bude vyslýchat další svědky.

VIDEO: Exkriminalista Doucha prozradil, jak se provádí výslechy podezřelých.

Video
délka: 03:55.64

Exkriminalista Doucha prozradil, jak se provádí výslechy podezřelých Jiří Marek