Podezřelého muže, který se ochomýtal v zázemí oddělení magnetické rezonance, si všiml zdravotník Jan Migulski. „Oslovil jsem ho, zda něco hledá, ale on se snažil odejít, pak se rozběhl skrze naši kuchyňku. Po pár krocích jsem ho ale dohonil a začali jsme se prát. To už naše vedoucí radiologická asistentka Míša Čerová běžela pro pomoc,“ popsal událost.

Při rvačce vytáhl gauner na Jana zavírací nůž. „Řekl mi, ať ho pustím, jinak že mne píchne. Ještě zavřený nůž se mi podařilo z jeho ruky vypáčit,“ dodal zdravotník.

Zasáhla uklízečka

Jenže to zdaleka nebylo vše. Pachatel nebyl žádný věchýtek a ze sevření zdravotníka se vytrhl a začal znova utíkat. V tu chvíli byla ale na správném místě uklízečka Ilona Pavlacká, která muži nastrčila do cesty vozík. Upadl, Jan společně s lékařem ho doběhli a zalehli.

„Pachatel nám neustále vyhrožoval likvidací, nadával a snažil se uniknout. Podařilo se mi ho prohledat, zda u sebe nemá další zbraň. O chvíli později dorazila ostraha a do nemocnice mířili strážníci a policie,“ podotkl lékař Ivo Labónek.

Nebezpečný recidivista

Policisté muže zadrželi a zdravotníkům vzkázali, že se jim podařil husarský kousek. „Děkujeme zaměstnancům krnovské nemocnice za rychlý a profesionální zásah, který byl nejen odvážný, ale hlavně bezproblémový. Zadrželi jste tak letitého recidivistu, působícího na různých místech republiky, a to bezprostředně po spáchání jeho dalšího protiprávního jednání,“ uvedl zástupce ředitele Územního odboru Policie ČR v Bruntále Petr Franěc. Muž, který má za sebou už 26 trestů, je ve vazbě a hrozí mu až osm let vězení.

Zasloužených ovací se dočkali zaměstnanci i od ředitele nemocnice v Krnově. „Kolegové si zaslouží slova uznání za pohotovou reakci. Okrádat zdravotníky byla vždycky ohavnost. Když si vezmeme, v jaké době se čin udál, tak se snad ani nedá komentovat slušnými slovy,“ uvedl ředitel Ladislav Václavec.

VIDEO: Exkriminalista Doucha prozradil, jak se provádí výslechy podezřelých.

Video
délka: 03:55.64

Exkriminalista Doucha prozradil, jak se provádí výslechy podezřelých Jiří Marek

Fotogalerie
4 fotografie