Už v brzkých ranních hodinách havarovala čtyři auta na Plzeňské ulici v Ostravě-Zábřehu. Na začátku řetězové nehody s dvěma zraněnými byl smyk a náraz auta do svodidel. Druhé auto za ním zastavilo a dvě ženy z něj se vydaly na pomoc.

„Dvě jedoucí vozidla za ženami však nedobrzdila a narazila do jejich zastaveného auta. Vozidlo, ve kterém ženy cestovaly, bylo posunuto a následně je srazilo,“ popsala policejní mluvčí Eva Michalíková.

Ženy utrpěly dle záchranářů zranění nohou, u jedné z nich je i podezření na otřes mozku. „Příčinou nehody byla s pravděpodobně námraza na vozovce,“ dodala Michalíková.

Tramvaj ho tlačila

Vážně vypadala srážka tramvaje s autem na ulici Kosmonautů, také v Ostravě-Zábřehu.

Video
délka: 01:07.17

V Ostravě se srazila tramvaj s autem. Dva lidé byli zranění. Důvodem je patrně ledovka. Marie Možíšová

„Z předběžně zjištěných informací vyplývá, že po střetu bylo osobní vozidlo několik metrů tramvají sunuto. Řidič i spolujezdec byli zraněni a předáni do péče zdravotníků,“ sdělila policistka Michalíková.

V tramvaji cestovalo 35 lidí, žádní zranění z ní ale nebyli záchranným složkám hlášeni.

Nehody se kupí

Během středečního dopoledne byly hlášeny další a další nehody nejen v Ostravě, ale celém Moravskoslezském kraji. Zvýšený počet dopravních nehod je hlavně v okresech Frýdek Místek, Ostrava, Karviná a Nový Jičín.

„Vzhledem k povětrnostním podmínkám žádáme všechny řidiče, aby přizpůsobili jízdu stavu a povaze vozovky, povětrnostním a klimatickým podmínkám a dalším okolnostem v silničním provozu,“ apeluje krajská policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Fotogalerie
8 fotografií